Jste zde

Polní den 2019 – OK2KOP – Přední kopec

O tom, jak bude probíhat letošní Polní den, jsme neměli dlouho jasno a nebylo tomu jinak jen pár dnů před závodem. Od Ládi OK2VEF jsem se dozvěděl, že nebude v jeho silách se letos zúčastnit a tedy i Vráťa nám nepomůže se stavbou či účastí v závodě mládeže.
Přes víkend závodu jsem neměl pracovní povinnosti, předpověď počasí na týden dopředu byla dobrá a tak jsem se nedokázal smířit s myšlenou, že letos nikam nevyrazíme. Sice jsme měli nouzový plán jet závod ze stanoviště Jirky OK2SSJ, ale to by přece nebyl Polní den…

Jirka měl na to stejný názor a tak jsme se v pondělí večer rozhodli, že na závod vyrazíme sami dva. Následující den jsem ještě ověřil formální stránku a vypůjčil trakční akumulátor. Do dalšího vybavení nemělo smysl zasahovat a tak balení proběhlo poměrně rychle.

Na kopec jsem dorazil v sobotu těsně před polednem. Postavil jsem hlavní stan a hned po té dorazil Jirka. Foukal nárazový vítr, což mi dělalo starosti. Za bezvětří není problém vysunout stožár do plné výšky bez cizí pomoci. V silném větru to je však ve dvou lidech docela nebezpečný problém. Kolem kopce vede turistická trasa a jak to tak bývá, v nejméně vhodný moment se tam někdo objeví.

Původně jsem chtěl stihnout rozdat pár bodů v závodu mládeže, ale v prostoji mezi pracemi se mi podařilo udělat jen pár spojení. Stan pro spaní jsem dostavěl asi půl hodiny po zahájení hlavního závodu. To už u mikrofonu seděl Jirka.

Se stmíváním dorazil na kopec Franta OK2LF. Nestává se mi, že bych v pondělí po závodě nemusel do práce. Proto Frantovi patří obrovský dík za jeho výkon. Vysílal sám prakticky celou noc a tak se nám s Jirkou podařilo za noc nasbírat dostatek sil. V pondělí jsem pak mohl normálně fungovat.

Hlavní stan, který stihl během poledne lehce zmoknout a zase na sluníčku vyschnout, jsem tradičně sbalil s předstihem. Rozhodnutí to bylo dobré, protože ne dlouho na to začalo lehce pršet. Vyhnul jsem se tak sušení stanu. Domů jsem dorazil ještě před koncem závodu.

Co se týče bodů a spojení z tohoto kopce, podařilo se nám přiblížit k výsledkům z minulých let. Vzhledem k okolnostem to spíše předčilo naše očekávání. Osobně jsem měl pocit, že v neděli bylo na pásmu málo stanic rozdávajících body.

Děkujeme všem spojení!
Tomáš OK2TPQ