Jste zde

Polní den 2017 - OK2KOP - Přední kopec

S Polním dnem 2016 jsme byli spokojeni a proto i letos jsme se u piva rozhodli absolvovat závod z Předního kopce nedaleko Opavy. Kopec je dostupný autem a spojení z něj chodí poměrně dobře do všech směrů.
Času na přípravu se mi opět nedostávalo a tak jsem se rozhodl nedělat žádné zásadní technické změny. Loni mě to stálo spoustu sil a nakonec jsem víc prospal, než vysílal.
Změna byla akorát v napájení zařízení. Po loňských problémech s akumulátory jsem letos zamluvil elektrocentrálu, což se osvědčilo. I gril na maso byl tedy elektrický. Ne že bych preferoval elektrickou verzi grilu, ale maso se myslím docela povedlo a hlavně se nemuselo tahat tolik rozměrných věcí. Už tak jsem měl strach, že se do auta nevejdu.

Předpověď počasí nebyla pár dní před závodem vůbec dobrá a tak jsem nevěděl, zda-li vůbec vyrazíme. Nakonec se předpověď umoudřila a tak jsme na kopec dorazili ve stejném složení jako loni – Vráťa, OK2VEF, OK2LF, OK2SSJ a já. Vráťa vysílal i v Polním dni mládeže. Stanic s mládeží mi přišlo poměrně málo.

Zatímco v sobotu bylo počasí po celý den krásné, v neděli tomu bylo naopak. Ráno byla zima a pršelo až do oběda. Ani spojení nám v tuto dobu moc nechodila. Více než hodinu jsme strávili voláním IQ5NN (loňský ODX). Zatímco loni jsme jej udělali bez problému, letos se nám to nepodařilo. Jirka zkoušel udělat další 2 italské stanice telegrafem a ani v těchto pokusech nebyl úspěšný. Vždy uprostřed spojení to šlo do úniku. V porovnání s loňským PD nemohu hodnotit podmínky jako dobré. Alespoň takový pocit jsem z toho měl.
Po obědě se počasí umoudřilo a Láďa při lovení jeho pár QSO udělal ODX HB9GF – 800 km. Já byl pak rád, že nebudu muset sušit stany.
Se závodem jsem byl nakonec spokojen, podařilo se nám udělat přibližně stejný výsledek jako loni, akorát škoda těch Italů.


Děkujeme všem za spojení a na slyšenou v dalších závodech.