Jste zde

Provozní aktiv 10/2015 - OK2KOP - Keprník

Keprník nám přišel jako zajímavá kóta již při výletě, který jsme zde podnikli během Polního dne. Původně jsme z něj chtěli vysílat již v září, ale z dříve uvedených důvodu na něj přišla řada až teď. Roční doba pokročila a tak jsme z Červenohorského sedla vyráželi na cestu již za mrazivých teplot. I když jsme na parkoviště dorazili o pár minut dříve, na vrchol jsme dorazili s předstihem, který nám však nestačil pro přípravu pracoviště a tak jsme závod odstartovali skoro půl hodiny později.
Tentokrát byla naše užitečná zátěž rozšířena o stanový přístřešek proti větru a zimní oblečení.

V závodě jsme slyšeli poměrně hodně stanic, nicméně stejně jako v minulém závodě jsme byli dosti ovlivněni signálem OK2KFI z Pradědu. Ačkoliv jsme byli vzdáleni o 10km více než v září, bylo to ještě horší (pravděpodobně změnou antén). Odsměrovávání téměř nepomáhalo, z inkriminovaného směru jsme po celém pásmu byli zcela zahlušeni. S vědomím toho, že tentokrát budeme dosti chudo-čtvercový, jsme se snažili v RX čase oné stanice udělat alespoň nějakou tu jižní zemi. Bylo to peklo. Doklepali jsme symbolické sté spojení a raději se vydali dát si guláš na Šerák. Jaké si vezmeme poučení pro příště, to ještě nevím. Možná změníme pohoří nebo pásmo.

Celkově to byl však výlet příjemný. Opět se potvrdilo, že 20 W je z takové kóty více než dost a o to více si vážím QRP. Za celý den jsme po svých urazili kolem 18 kilometrů, dle mobilu našlapali kolem 20 tisíc kroků. Batohy ke konci cesty už byly docela poznat. Fyzička tedy určitě neutrpěla.
Já si odzkoušel buck-boost měnič, který jsem dával dohromady na poslední chvíli v noci před závodem. Bohužel jsem neměl čas jej odzkoušet dříve, ale po celou dobu dodával stabilních 13,8 V a protistanice si signál pochvalovaly, takže to asi nebylo špatné.


Cestou necestou


Tentokrát ve formě zmrzliny :-)Na vrcholu


Stanoviště - V pozadí Šerák


Láďa u "kormidla"

Děkujeme všem za spojení. V listopadu mám v plánu si s jižní stanicí dát spíše skleničku, takže pokud to okolnosti umožní - na slyšenou v prosincovém závodě.